Într-o zi obișnuită, la alergare, plimbare cu mașina sau cu mijloacele de transport în comun.
…ni se întâmplă tuturor.
Fiecare zi aduce pentru noi ceva din care avem de învățat, în care fiecare dintre noi întâlnește pe cineva care-i vine în viata-i cu un anume scop. Fiecare zi vine cu o lectie și fiecare zi ne face să fim mai buni, sau nu. Asta depinde de ce alegem.
Uneori în graba cotidiană uităm de noi, ce să mai cerem să fim atenți la cei din jurul nostru care sa ne fie semne? Am ieșit să alerg și, dacă ești atent, ai multe de observat, din care să poți să îți pui întrebări „conspiraționiste” sau, mai bine spus, filosofice 😀
Cum ne schimbă tehnologia indiferent de vârstă.
Pe o bancă, o femeie destul de în vârstă și cu probleme de sănătate, vizibile, îsi butona telefonul mobil, fără butoane fiind, încercând să țină pasul cu societatea, cu informațiile dar mai ales cu tehnologia. Este clar că vârsta pe care o are nu o împiedică din asta reiese clar că a fost cândva o femeie competitiva și ambițioasă. Câțiva pași mai târziu o altă femeie, poate la fel de în vârstă, făcea același lucru.
Mă gândeam că peste 30 de ani femeia care stă pe o bancă voi fi poate chiar eu.
Și… dacă zilele trecute am văzut fața nevăzută a lunii mă întreb dacă peste 30 de ani voi mai avea o bancă pe care să stau încercând să descifrez nebănuitele mistere ale tehnologiilor vremii…🤔🌑🌚🌛

Până una alta… hai să profităm de soare și de pașii pe care îi avem azi.
Spor(T)🌞🏊♀️🏃♀️🚴♀️


No Comments